___________ ვრცლადმაია ცქიტიშვილმა GIZ-თან თვითმმართველობის სფეროში მიმდინარე რეფორმებზე ისაუბრა
1 მაისი 2018საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტრო და გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოება (GIZ) უკვე მრავალი წელია აქტიურად თანამშრომლობენ თვითმმართველობების მოხელეთა გადა...
___________ ვრცლადურეკს თანამედროვე სტანდარტების წყალმომარაგებისა და წყალარინების სისტემა ექნება
29 აპრილი 2018საკურორტო ზონაში წყალმომარაგებისა და წყალარინების ცენტრალიზებული სისტემა არ არსებობდა. პროექტის განხორციელება საქართველოს გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანიამ 2014 წელს დაიწყო
___________ ვრცლადოზურგეთის ფოლკლორის ცენტრის მშენებლობა მაისში დასრულდება
27 აპრილი 2018სამშენებლო სამუშაო 2016 წლის ოქტომბერში დაიწყო. შენობა ავარიულ მდგომარეობაში იყო. პროექტის ფარგლებში სრული რეაბილიტაცია ჩაუტარდა შიდა ინტერიერს და ამ ეტაპზე მიმდინარეობს ფასადის მოპირკეთება
___________ ვრცლადსამინისტროში ანაკლიის ღრმაწყლოვანი ნავსადგურის მშენებლობის პროექტზე იმსჯელეს
27 აპრილი 2018ინვესტორმა კომპანიამ პროექტის პრეზენტაცია წარმოადგინა და მინისტრს მისი ძირითადი მახასიათებლები, არსებული მდგომარეობა და გამოწვევები გააცნო.
___________ ვრცლადმინისტრის მოადგილედ მზია გიორგობიანი დაინიშნა
26 აპრილი 20182014 წლის აგვისტოდან მზია გიორგობიანი საქართველოს ფინანსთა სამინისტროში, სახელმწიფო ვალის და საგარეო დაფინანსების დეპარტამენტის უფროსის მოადგილის თანამდებობას იკავებდა.
___________ ვრცლადილია ბეგიაშვილი ლაგოდეხში მიმდინარე სამშენებლო სამუშაოს გაეცნო
25 აპრილი 2018ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტში წყალმომარაგების სისტემისა და საგზაო ინფრასტრუქტურის სარეაბილიტაციო სამუშაო მიმდინარეობს.
___________ ვრცლადქობულეთის შემოვლითი გზა ხელს შეუწყობს ტურიზმის განვითარებას და შეამცირებს მგზავრობის დროს
24 აპრილი 2018ამ მონაკვეთზე სულ 15 ხიდია. მათ ასაგებად ახალი ტექნოლოგია – ბურჯებზე მოძრავი სისტემის ყალიბი გამოიყენეს.
___________ ვრცლადმაია ცქიტიშვილმა სამშენებლო და საზედამხედველო კომპანიებისგან განმარტება მოითხოვა
23 აპრილი 2018მინისტრის თქმით, უკვე გადაწყვეტილია, რომ პროექტში სახელმწიფო სამშენებლო კომპანია ჩაერთვება და სამუშაოები 1 მაისიდან დაიწყება
___________ ვრცლადმაია ცქიტიშვილი-კონტრაქტორ კომპანიას ვალდებულებების შეუსრულებლობისთვის პასუხი მოეთხოვება
23 აპრილი 2018"მივიღეთ გადაწყვეტილება სამუშაოებში ჩაერთოს სახელმწიფო სამშენებლო კომპანია"
___________ ვრცლადირაკლი ქარსელაძემ და სამეგრელო-ზემო სვანეთის გუბერნატორმა რეგიონის განვითარებაზე ისაუბრეს
20 აპრილი 2018სამუშაო შეხვედრაზე, რეგიონში არსებული პრობლემები, მიმდინარე და დაგეგმილი ინფრასტრუქტურული პროექტები განიხილეს
___________ ვრცლადADB გუდაურში წყალმომარაგებისა და წყალარინების პროექტებს დააფინანსებს
20 აპრილი 2018ამ ეტაპზე მიმდინარეობს პროექტების სატენდერო დოკუმენტაციის მომზადება. სამშენებლო სამუშაოები 2018 წლის ბოლოს დაიწყება.
___________ ვრცლადევროპის საინვესტიციო ბანკი საგზაო ინფრასტრუქტურისთვის, დამატებით, 250 მლნ. ევროს გამოყოფს
20 აპრილი 2018მინისტრმა ევროპის საინვესტიციო ბანკის მისიის წარმომადგენლებს მადლობა გადაუხადა მხარდაჭერისთვის და თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაფართოების იმედი გამოთქვა.
___________ ვრცლადმაია ცქიტიშვილი - მივესალმებით ევროპელ პარტნიორებთან თანამშრომლობას
19 აპრილი 2018მინისტრმა დელეგაციის წევრებს ადგილობრივი თვითმმართველობის კუთხით დაგეგმილი ცვლილებები, მმართველი გუნდის ხედვა და გეგმები გააცნო.
___________ ვრცლადდარიალის ხეობაში გვირაბის მშენებლობა შემოდგომაზე დასრულდება
19 აპრილი 2018ამ დროისათვის, გვირაბის გაყვანა უკვე დასრულებულია და კონტურების გამაგრებისა და გვირაბის მოსაპირკეთებელი სამუშაოები მიმდინარეობს